Jak si vytvořit svatební blog

Svatební blog může být velmi užitečný zdroj informací pro vaše svatebčany. V dnešní době je to poměrně elegantní způsob jak komunikovat s vašimi svatebčany a jak jim poskytnout dodatečné informace, které se nevešly na svatební oznámení.
Můžete zde uvést návrhy na svatební dary nebo případně zdvořile napsat, že si nepřejete žádné dárky a že budete vděční za finanční příspěvek v obálce. Já jsem na blog uvedla ještě zvolenou barvu svatby, možnosti parkování na místě a další užitečné informace.
Odkaz na blog pak můžete vašim hostům rozeslat mailem a nebo případně napsat na svatební pozvánku.

Jak si zdarma a jednoduše vytvořit svatební (a nejenom svatební) blog:

Jděte na blogger.com a zvolte "Create your blog"
Vytváření blogu je velmi intuitivní, takže byste po chvíli měli najít všechna základní nastavení co potřebujete. Nejdříve si  pod záložkou "Motiv" a možností "Přizpůsobit" vyberte šablonu vašeho blogu, do které si můžete přidat i vaši úvodní fotku. Nový článek vytvoříte v záložce "Příspěvky". Do článku můžete přidávat fotky či videa dle vaší libosti. Po napsání článku zvolte možnost publikovat a v tu chvíli článek uvidí kdokoliv kdo bude mít váš odkaz na blog. Pokud nebudete mít svou vlastní doménu (což mi přijde pro svatební blog poměrně zbytečné), můžete si vymyslet název a pod záložkou "Nastavení" ho doplnit ho do odkazu. Ve finále váš odkaz na blog bude vypadat takto: XYZ.blogspot.cz a nebo XYZ.blogspot.com. Náš svatební blog měl název snatek.blogspot.cz a jeho vytvoření mi zabralo zhruba hodinu. Dle mého názoru není důležité aby byl blog perfektní, ale aby tam svatebčané našli informace které potřebují vědět.

Pokud byste měli k vytváření blogu jakékoliv dotazy, určitě mi nechte komentář a já vám ráda poradím.
Komentáře

Oblíbené příspěvky